Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
OBJEDNAT ONLINE

+420 775 959 404

XZavřít menu
SURFSPORT
INFOSERVIS

Jednodenní vodácké výlety na Vltavě

Nabízíme jednodenní výlety od krátkých půlhodinových plaveb centrem Českého Krumlova až po celodenní vodácké výlety.

1. Český Krumlov okruh

Půlhodinová okružní plavba dlouhá 2 km, vás proveze historickým centrem Českého Krumlova. Po cestě splujete dva jezy a na konci historického centra u pivovaru skončíte. Odtud můžete pokračovat v prohlídce centra pěšky.

2. Český Krumlov – kemp U Milana

Hodinu trvající plavba se dvěma jezy spojuje prohlídku historické části Českého Krumlova a návštěvu typického vodáckého kempu, ve kterém skončíte.

3. Větřní – českokrumlovský pivovar

Plavba trvá 1 – 2 hodiny a je dlouhá přibližně 5 km. Po cestě na Vás čeká 5 jezů. První se nachází u papíren ve Větřní s názvem Pečkovský mlýn. Následuje "líná voda" a po něm jez Konopa. Do Krumlova vplujete jezem Na Rachlích. Pak už Vás čeká krásná plavba Krumlovem se zbylými dvěma jezy v centru. Plavbu zakončíte na konci historického centra u pivovaru.

4. Pískárna – českokrumlovský pivovar

Plavba je dlouhá přibližně 15 km, trvá 2 – 4 hodiny a můžete se těšit na 6 jezů. Při této plavbě poznáte obě stránky řeky i krásy historického centra. Hned na začátku plavby má řeka svižnější tempo, které se u papíren ve Větřní zpomalí. Po cestě je hned několik kempů, kde můžete zakotvit a občerstvit se. Po proplutí centrem Krumlova plavbu zakončíte u pivovaru.

5. Český Krumlov – Zlatá Koruna

Skvělým spojením historického centra a přírody je plavba z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Výlet trvá 2 – 4 hodiny a je dlouhý přibližně 15 km. Čekají vás na něm 3 jezy, z nichž jsou dva v Krumlově. Třetí je ve Zlaté Koruně, pod kterým se nachází kemp U Kučerů. Zde na vás budeme čekat. Po cestě na vás také čeká několik kempů po obou březích s různými druhy občerstvení.

6. Větřní – Zlatá Koruna

Trasa trvající 3 – 5 hodin a dlouhá 17 km se 7 jezy navodí klasickou vodáckou pohodu. Při cestě narazíte po obou březích na spoustu kempů s různými druhy občerstvení. Krásným zpestřením je proplutí celým historickým centrem Českého Krumlova.

7. Rožmberk – Český Krumlov

Délka trasy je přibližně 24 km a trvá 4  6 hodin a bude ne vás čekat 7 jezů. Trasa začíná ve městě Rožmberk nad Vltavou kde je také první jez. Hned na začátku výletu obeplujete hrad Rožmberk a pak už se můžete nechat unášet svižnějším proudem řeky a užívat si přírodu. Řeka zpomalí až u Větřní, kde se nachází dva jezy od sebe vzdálené asi 1 km. Podél obou břehů je po cestě několik kempů, ve kterých můžete zakotvit a občerstvit se. Těsně před vplutím do Českého Krumlova na vás čekají dva jezy a pak už se před vámi otevře krásné historické centrum, kde zároveň sjedete i dva poslední jezy. Výlet je zakončen u krumlovského pivovaru.

8. Vyšší Brod – Český Krumlov

Jedná se o celodenní výlet, který trvá 6 – 8 hodin a překonáte při něm 9 jezů a vzdálenost přibližně 35 km. Užijete si při něm plavbu krásnou přírodou a vše zakončíte romantickou plavbou historickým centrem Českého Krumlova. My na vás počkáme u krumlovského pivovaru.

9. Český Krumlov – Boršov nad Vltavou

Tato trasa se bude líbit všem, kteří si chtějí užít klidnou a romantickou celodenní plavbu po řece. Trasa je dlouhá asi 37 km, zabere vám 6 – 8 hodinsplujete 4 jezy a 5. přenesete. Vyplouvá se na začátku Českého Krumlova, kde jsou také první dva jezy. Třetí se nachází ve Zlaté Koruně a poslední dva v Boršově. Po cestě (zejména mezi Českým Krumlovem a Zlatou Korunou) narazíte na spoustu kempů a různé druhy občerstvení.

10. Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou

Výlet je dlouhý asi 22 km, trvá 5 – 7 hodin a nachází se zde 2 jezy z nichž druhý přenesete. Jedná se o klidnější pohodovou trasu přírodou, kde již není tolik vodáků.

Mapa horního toku Vltavy s jezy a kempy →

Vodácký výlet "na klíč"

Nemáte s vodáctvím zkušenosti, nebo nechcete trávit čas plánováním? Naší specialitou jsou jednodenní i vícedenní vodácké výlety s kompletním servisem „na klíč“. Zařídíme pro Vás potřebné vybavení a dopravu, vybereme vhodnou trasu, zařídíme ubytování i v hotelích mimo kemp a poskytneme vám naší Water sport asistence. Jen nám sdělte své představy a my vše zařídíme.

Další články...
Sjízdnost řek
Vyšší Brod (14.5m3/s)
Český Krumlov (19.37m3/s)

Počasí Český Krumlov - Slunečno.cz

Časté dotazy

  • Jak si vybrat nejvhodnější úsek Vltavy?
  • Je nyní Vltava sjízdná?
  • Jak je to s parkováním a dopravou?
  • Co s půjčením lodi dostanu?
Prohlédnout vše

KDE NÁS NAJDETE?

Latrán 13
381 01 Český Krumlov
Česká republika
48.8117578N, 14.3167483E

+420 775 959 404

© Copyright Surfsport 2017-2018. All Rights Reserved.