Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
X

Jednodenní vodácké trasy Českým Krumlovem a okolím

Nabízíme jednodenní výlety od krátkých půlhodinových plaveb centrem Českého Krumlova až po celodenní vodácké výlety. Některé z uvedených tras jsou vhodné i jako vícedenní výlety.

Přejít na vícedenní vodácké trasy na Vltavě →

1. Český Krumlov okruh

Půlhodinová okružní plavba dlouhá 2 km, vás proveze historickým centrem Českého Krumlova. Po cestě splujete dva jezy a na konci historického centra u pivovaru skončíte. Odtud můžete pokračovat v prohlídce centra pěšky.

2. Nové Spolí - Český Krumlov

Hodinu trvající výlet s 4 jezy. Po proplutí Krumlova plavbu zakončíte u pivovaru.

3. Větřní – českokrumlovský pivovar

Plavba trvá 1 – 2 hodiny a je dlouhá přibližně 5 km. Po cestě na Vás čeká 5 jezů. První se nachází u papíren ve Větřní s názvem Pečkovský mlýn. Následuje "líná voda" a po něm jez Konopa. Do Krumlova vplujete jezem Na Rachlích. Pak už Vás čeká krásná plavba Krumlovem se zbylými dvěma jezy v centru. Plavbu zakončíte na konci historického centra u pivovaru.

4. Pískárna – českokrumlovský pivovar

Plavba je dlouhá přibližně 15 km, trvá 2 – 4 hodiny a můžete se těšit na 6 jezů. Při této plavbě poznáte obě stránky řeky i krásy historického centra. Hned na začátku plavby má řeka svižnější tempo, které se u papíren ve Větřní zpomalí. Po cestě je hned několik kempů, kde můžete zakotvit a občerstvit se. Po proplutí centrem Krumlova plavbu zakončíte u pivovaru.

5. Český Krumlov – Zlatá Koruna

Skvělým spojením historického centra a přírody je plavba z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Výlet trvá 2 – 4 hodiny a je dlouhý přibližně 15 km. Čekají vás na něm 3 jezy, z nichž jsou dva v Krumlově. Třetí je ve Zlaté Koruně, pod kterým se nachází kemp U Kučerů. Zde na vás budeme čekat. Po cestě na vás také čeká několik kempů po obou březích s různými druhy občerstvení.

6. Větřní – Zlatá Koruna

Trasa trvající 3 – 5 hodin a dlouhá 17 km se 7 jezy navodí klasickou vodáckou pohodu. Při cestě narazíte po obou březích na spoustu kempů s různými druhy občerstvení. Krásným zpestřením je proplutí celým historickým centrem Českého Krumlova.

7. Rožmberk – Český Krumlov

Délka trasy je přibližně 24 km a trvá 4  6 hodin a bude ne vás čekat 7 jezů. Trasa začíná ve městě Rožmberk nad Vltavou kde je také první jez. Hned na začátku výletu obeplujete hrad Rožmberk a pak už se můžete nechat unášet svižnějším proudem řeky a užívat si přírodu. Řeka zpomalí až u Větřní, kde se nachází dva jezy od sebe vzdálené asi 1 km. Podél obou břehů je po cestě několik kempů, ve kterých můžete zakotvit a občerstvit se. Těsně před vplutím do Českého Krumlova na vás čekají dva jezy a pak už se před vámi otevře krásné historické centrum, kde zároveň sjedete i dva poslední jezy. Výlet je zakončen u krumlovského pivovaru.

8. Vyšší Brod – Český Krumlov

Jedná se o celodenní výlet, který trvá 6 – 8 hodin a překonáte při něm 9 jezů a vzdálenost přibližně 35 km. Užijete si při něm plavbu krásnou přírodou a vše zakončíte romantickou plavbou historickým centrem Českého Krumlova. My na vás počkáme u krumlovského pivovaru.

9. Český Krumlov – Boršov nad Vltavou

Tato trasa se bude líbit všem, kteří si chtějí užít klidnou a romantickou celodenní plavbu po řece. Trasa je dlouhá asi 37 km, zabere vám 6 – 8 hodinsplujete 4 jezy a 5. přenesete. Vyplouvá se na začátku Českého Krumlova, kde jsou také první dva jezy. Třetí se nachází ve Zlaté Koruně a poslední dva v Boršově. Po cestě (zejména mezi Českým Krumlovem a Zlatou Korunou) narazíte na spoustu kempů a různé druhy občerstvení.

10. Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou

Výlet je dlouhý asi 22 km, trvá 5 – 7 hodin a nachází se zde 2 jezy z nichž druhý přenesete. Jedná se o klidnější pohodovou trasu přírodou, kde již není tolik vodáků.

Mapa horního toku Vltavy s jezy a kempy →

Pokud byste stáli o jinou trasu, neváhejte náší půjčovnu lodí na Vltavě kontaktovat.

Vodácký výlet "na klíč"

Nemáte s vodáctvím zkušenosti, nebo nechcete trávit čas plánováním? Naší specialitou jsou jednodenní i vícedenní vodácké výlety s kompletním servisem „na klíč“. Zařídíme pro vás potřebné vybavení a dopravu, vybereme vhodnou trasu, zařídíme ubytování i v hotelech mimo kemp a poskytneme vám naší Water sport asistenci. Jen nám sdělte své představy a my vše zařídíme.

Další články...
Sjízdnost řek
Vyšší Brod (10.64m3/s)
Český Krumlov (12.56m3/s)

ČESKÝ KRUMLOV

Časté dotazy

  • Jak si vybrat nejvhodnější úsek Vltavy?
  • Je nyní Vltava sjízdná?
  • Jak je to s parkováním a dopravou?
  • Co s půjčením lodi dostanu?
Prohlédnout vše

KDE NÁS NAJDETE?

Pivovarská 27
381 01 Český Krumlov
Česká republika

  • Kudy z nudy
  • VOROPLAVBA.CZ, s.r.o.
  • Lipno Centrum s.r.o.
  • Brewery Český Krumlov s.r.o.
  • Original Afrika
← →
© Copyright Surfsport 2017-2024. All Rights Reserved. Půjčovna lodí a raftů Český Krumlov