Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
XZavřít menu
SURFSPORT
INFOSERVIS

Vícedenní vodácké výlety na Vltavě

Lodě dle vašeho výběru vám rádi zapůjčíme i na více dnů. Vícedenní výlet na vodě je skvělým odpočinkem s pohodovou atmosférou. Většinu času se můžete jen nechávat unášet proudem, užívat si pobytu v přírodě a obdivovat památky v historických městech, kterými Vltava protéká. Podél celé cesty je mnoho kempů, ve kterých můžete zakotvit, občerstvit se i přenocovat.

Trasa po Vltavě od Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou

Nejčastějším místem vyplutí bývá Vyšší Brod, kde doporučujeme návštěvu zejména Vyšebrodského kláštera ze 13. století. Můžete přenocovat v místním kempu či penzionu a na plavbu vyrazit druhý den ráno.

Řeka má (až to města Větřní) svižnější tempo, takže stačí jen udržovat směr plavby a kochat se přírodou. Přibližně po 10,5 km, během kterých přeplavíte 3 jezy, doplujete do dalšího města s názvem Rožmberk nad Vltavou. Zde na vás čeká čtvrtý jez a významná památka – hrad Rožmberk. Řeka se kolem hradu stáčí, takže si jej budete moci prohlédnout ze všech stran a pak už pokračujete dále přírodou, kde na cestě čeká další jez.

Řeka zpomalí až u Větřní, kde se nachází dva jezy od sebe vzdálené asi 1 km a „líná voda“. Asi po 24 km, těsně před vplutím do Českého Krumlova, na vás čekají dva jezy a pak už se před vámi otevře krásné historické centrum, které celé proplujete. Zároveň sjedete další dva jezy. V Krumlově stojí za zmínku hlavně státní hrad a zámek Český Krumlov. Svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i rozlohou patří mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti a jeho kořeny sahají až do 13. století.

Po dalších 15 km plavby přírodou se dostanete do Zlaté Koruny, kde je desátý jez vaší plavby. Odtud vás čeká plavba dlouhá přibližně 22 km, na jejímž konci v Boršově nad Vltavou sjedete poslední jez a vaší plavbu ukončíte.

Samozřejmě zvolená trasa je jen na vás!

Mapa horního toku Vltavy s jezy a kempy →

Vodácký výlet "na klíč"

Nemáte s vodáctvím zkušenosti, nebo nechcete trávit čas plánováním? Naší specialitou jsou jednodenní i vícedenní vodácké výlety s kompletním servisem „na klíč“. Zařídíme pro Vás potřebné vybavení a dopravu, vybereme vhodnou trasu, zařídíme ubytování i v hotelích mimo kemp a poskytneme vám naší Water sport asistence. Jen nám sdělte své představy a my vše zařídíme.

Další články...
Sjízdnost řek
Vyšší Brod (5.99m3/s)
Český Krumlov (11.06m3/s)

Počasí Český Krumlov - Slunečno.cz

Časté dotazy

  • Jak si vybrat nejvhodnější úsek Vltavy?
  • Je nyní Vltava sjízdná?
  • Jak je to s parkováním a dopravou?
  • Co s půjčením lodi dostanu?
Prohlédnout vše

KDE NÁS NAJDETE?

Pivovarská 27
381 01 Český Krumlov
Česká republika

  • VOROPLAVBA.CZ, s.r.o.
  • Lipno Centrum s.r.o.
  • Brewery Český Krumlov s.r.o.
  • HUGO Bike s.r.o.
  • Original Afrika
← →
© Copyright Surfsport 2017-2019. All Rights Reserved.